2024. április 29, hétfő - Péter

Kijev határozott választ vár az EU-tól a gazdatüntetések miatti ukrán-lengyel határzárra
2024. Február 21. 08:32, szerda | Külföld

Tájékoztatták az Európai Bizottságot az ukrán hatóságok az ukrán-lengyel határzárral kapcsolatos helyzetről, és határozott választ várnak -

Nem maradnak éhen a félegyházi tangazdaság állatai
2018. November 16. 09:10, péntek | Helyi

Nem maradnak éhen a félegyházi tangazdaság állatai

A gazdák tartanak a hirtelen érkező, nagy hidegtől
2018. Január 14. 14:00, vasárnap | Helyi

A gazdák tartanak a hirtelen érkező, nagy hidegtől

Tavaly a mínusz 20–25 fokos sarkvidéki hideg, most a +5, +10 fokos, márciust idéző időjárás miatt tartanak a növénytermesztők.

Figyeljenek oda! E hónaptól kell bejelenteni a legtöbb támogatási igényt
2017. Április 02. 19:00, vasárnap | Helyi

Figyeljenek oda! E hónaptól kell bejelenteni a legtöbb támogatási igényt

A Magyar Államkincstár 2017. január elsejétől vette át a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) feladatait, azóta mintegy 43 milliárd forintot fizetett ki a gazdáknak

Nagyon sok kölcsönt vesznek fel a gazdák az idén
2017. Január 29. 14:00, vasárnap | Helyi

Nagyon sok kölcsönt vesznek fel a gazdák az idén

A tavalyi bőséges termés ellenére nem lehetnek nyugodtak a hazai gabonatermesztők: javarészt túlkínálattal és alacsony árakkal indul az év, ráadásul az erős hideg miatt helyenként fagykárokra is számíthatnak az európai gazdák

Befejeződtek a földárverések
2015. December 16. 11:27, szerda | Helyi

Befejeződtek a földárverések

2015. december 14. napjával sikeresen lezárult az idei évre az állami földek gazdáknak történő értékesítése Bács-Kiskun megyében.

Megkezdődtek Bács-Kiskun megyében az első földárverések
2015. November 24. 16:19, kedd | Helyi

Megkezdődtek Bács-Kiskun megyében az első földárverések

2015. november 23. napján elindult az első állami tulajdonú termőföldek gazdáknak történő árverezése.

Zuhan a minőségi pálinkatermelés
2015. Augusztus 02. 15:00, vasárnap | Helyi

Zuhan a minőségi pálinkatermelés

Ötször annyi kereskedelmi pálinkafőzde van Magyarországon, mint egy évtizede, miközben a házi pálinkafőzés miatt a minőségi termékek fogyasztása harmadával, termelésük pedig háromnegyedével zuhant le.

Indul a roham a földtámogatásért
2015. Április 18. 17:00, szombat | Belföld

Indul a roham a földtámogatásért

Megindult az egységes agrártámogatási kérelmek beadása április 1-jén, mostanáig körülbelül 900 ezer-1 millió hektárra adtak be kérelmet, illetve kezdték el a beadást.

Tyúkbérlés - új őrület !!!
2014. December 26. 18:00, péntek | Belföld

Tyúkbérlés - új őrület !!!

Sosem mert autót vagy ingatlant lízingelni? Természetes ételre vágyna, de a házmester lekapná a tíz körméről, ha tyúkot tartana az erkélyen? Lízingeljen falusi tyúkot, cserébe hetente vehet finom tojást.

2011. December 25. 14:56, vasárnap | Belföld

Nagy segítség az új hitelkonstrukció

8 milliárd forintos forrással új hitelkonstrukciót indított a Vidékfejlesztési Minisztérium a tavasszal fagykárt szenvedett termelők megsegítésére.

2011. December 25. 07:59, vasárnap | Belföld

24 milliárd forint nemzeti kiegészítő támogatást kapnak a gazdák

A Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) több mint 24 milliárd forintot fordít a 2011. évi kiegészítő nemzeti támogatásokra (top-up). Az erről szóló rendelet mától hatályos.