2024. április 26, péntek - Ervin

2015. Április 26. 13:00, vasárnap | Belföld

Friss ivóvíz pillanatok alatt, a természetet utánozva

Az izraeli SunDwater forradalmi eszközt kínál, amellyel sós vagy szennyezett vizet lehet tisztítani a nap energiáját felhasználva.

Apró trükkök a ropogós zöldségekért
2015. Április 13. 14:00, hétfő | Életmód

Apró trükkök a ropogós zöldségekért

Akad, aki kifejezetten azt szereti, ha kicsit „szottyos” lesz a saláta, mást ki lehetne kergetni a világból ezzel. Pedig nincs is annál jobb, mint roppanós, friss salátát enni.

Pacsirtáké a siker
2015. Január 25. 07:00, vasárnap | Helyi

Pacsirtáké a siker

Talán a gondolattól is kiráz a hideg, hogy hajnalban csörögjön a vekkered. Pedig a sikeres emberek kihasználják a reggeli előtti órákban rejlő lehetőségeket.

Az alma idővel veszít vitamintartalmából
2014. November 23. 08:00, vasárnap | Életmód

Az alma idővel veszít vitamintartalmából

A jól elálló almából sokan pótolják a téli hónapokban a vitaminveszteséget, azonban érdemes belekalkulálni, hogy ez az alma már nem az az alma.

Frissesség nem csak a kávétól
2014. Július 05. 09:00, szombat | Helyi

Frissesség nem csak a kávétól

Nem, nem az energiaitalokat reklámozzuk az alábbiakban, noha azok gyorsan pótolják a szervezet energiáját, a bennük lévő cukor és megsokszorozott koffein tartalom és egyéb káros vegyületek nincsenek jó hatással.

2014. Január 29. 18:19, szerda | Belföld

2012. Március 06. 07:01, kedd | Belföld

Valóban egészségesebb a friss?

A táplálkozási szakértők egyetértenek abban, hogy a zöldségek és a gyümölcsök egészségesek, de vajon, ha nem friss vagy bio ételről van szó, az mennyire jó?

2012. Február 02. 12:35, csütörtök | Belföld

Ez a Beatle is csillagot kap

A Beatles tagjai közül utolsóként végre Paul McCartney is csillagot kap a hollywoodi Hírességek Sétányán.

2011. Október 05. 14:41, szerda | Belföld

Miért hagyják el hitüket a fiatalok?

Ötből három fiatal 15 éves kora után elhagyja egyházközségét. Friss felmérés szerint az okok között a keresztény egyházak egyes tanításainak elavultsága, és a modern kori igényekre történő reflektálás hiánya szerepel.