2024. május 1, szerda - Fülöp

Óriási károkat okoz a fényszennyezés a környezetben
2020. November 05. 15:04, csütörtök | Életmód

Óriási károkat okoz a fényszennyezés a környezetben

A mesterséges fényt a környezetszennyezés többi formáihoz kellene sorolni, mert már szisztematikus károkat okoz a természetben - erre figyelmeztettek tanulmányukban az Exeteri Egyetem kutatói.

Fényszennyezés-csökkentő közvilágítási projekt Somogyban
2019. Március 07. 07:45, csütörtök | Belföld

Fényszennyezés-csökkentő közvilágítási projekt Somogyban

A közvilágítás fényszennyezésének csökkentését szolgáló fejlesztést hajtott végre a Somogy megyei Bárdudvarnokon az ELTE és az E.ON - tájékoztatta az E.ON Hungária Zrt. az MTI-t.

A dekorációs lézerfények zavarhatják a légiközlekedést
2018. December 16. 07:24, vasárnap | Belföld

A dekorációs lézerfények zavarhatják a légiközlekedést

A helytelenül használt karácsonyi dekorációs lézerfények zavarhatják a légiközlekedést - hívta fel a figyelmet szombaton az MTI-hez eljuttatott közleményében a HungaroControl.

Ezzel a módszerrel fotózzunk éjszaka okostelefonnal
2018. Október 29. 08:45, hétfő | Helyi

Ezzel a módszerrel fotózzunk éjszaka okostelefonnal

Az igazi persze egy digitális tükörreflexes fényképezőgép lenne. De a mobil nagyságrendekkel olcsóbb – és mindig velünk van.

Megfejtették a Nap változó fényének titkát
2017. Augusztus 26. 09:41, szombat | Életmód

Megfejtették a Nap változó fényének titkát

A Nap nem ugyanolyan fényes minden pillanatban, olykor elhomályosul vagy növekszik a fénye. Az ingadozásért a látható felszíne, a fotoszféra mágneses mezői és gigantikus plazmaáramlások felelnek.

Mennyezeti lámpák
2017. Július 25. 10:22, kedd | Helyi

Mennyezeti lámpák

Akár felújításról, akár új ingatlan berendezéséről van szó, az otthon megfelelő megvilágításának kérdéskörével szinte mindenki találkozik.

Fénykép alapján megmondja a mesterséges intelligencia, milyen alapanyagokból készült az étel
2017. Július 22. 05:00, szombat | Életmód

Amerikai kutatók kifejlesztettek egy mesterséges intelligenciát, amely az ételről készült fotó tanulmányozásával megmondja, milyen alapanyagokat használtak fel készítéséhez.

Így lehetünk kék szeműek
2016. Július 13. 15:36, szerda | Helyi

Így lehetünk kék szeműek

Minden barna szem alatt egy kék rejtőzik.

Miért tüsszögünk erős fényben?
2014. November 23. 11:00, vasárnap | Belföld

Miért tüsszögünk erős fényben?

Vannak akik sorozatos tüsszögéssel reagálnak az erős fényre, mások számára azonban furcsának tűnhet ez a reakció.

Világító autópályát tesztelnek Hollandiában
2014. Április 19. 19:00, szombat | Belföld

Világító autópályát tesztelnek Hollandiában

500 méteres szakaszon tesztelik a városokon kívüli, lámpák nélküli utakra tervezett napenergiával működő felfestést.

Növényekből nyertek ki elektromos energiát
2014. Január 16. 08:20, csütörtök | Belföld

Növényekből nyertek ki elektromos energiát

A növények a fotoszintézis révén képesek a napfény energiájának hasznosítására, az ember alkotta napelemek pedig ezt a folyamatot igyekeznek reprodukálni.

Világító járda közvilágítás helyett
2013. Október 30. 09:30, szerda | Külföld

Világító járda közvilágítás helyett

Folyamatos kérdés, hogyan lehetne csökkenteni a városok energiafelhasználását, így a közvilágítás hatékonyabbá tétele is fontos szempont. Úgy tűnik, van megoldás!