2024. április 19, péntek - Emma

Egyes agyterületek gyulladása is szerepet játszhat az autizmus kialakulásában
2019. Október 23. 14:00, szerda | Életmód

Egyes agyterületek gyulladása is szerepet játszhat az autizmus kialakulásában

Újabb kutatás támasztja alá, hogy az autizmus kialakulásában szerepet játszik egyes agyterületek gyulladása és az immunrendszer zavara - írta a medicalxpress.com

Csendes órák a Félegyházi Parkfürdőben
2019. Június 14. 12:55, péntek | Helyi

Csendes órák a Félegyházi Parkfürdőben

2019. június 17-től minden második hétfőn délelőtt 8-12 óra között csendes órákat biztosít a Kiskunfélegyházi Parkfürdő kedvezve az autista és más fogyatékkal élő vendégeknek és családtagjainak.

A terhesség alatt D-vitamin fogyasztásával megelőzhető az autizmus
2017. Március 21. 05:00, kedd | Életmód

A terhesség alatt D-vitamin fogyasztásával megelőzhető az autizmus

Nem jelentkeztek autista vonások azoknál az egereknél, amelyeknek az anyja D-vitamin pótlást kapott a vemhesség alatt - közölték a Queenslandi Egyetem kutatói.

2012. Április 30. 07:11, hétfő | Belföld

Egereknél bevált az új szer - máris kevesebbet mosakodtak

Egérkísérletekben csökkentette az autizmusra jellemző tüneteket egy új szer, amelyből az állapot kezelését szolgáló gyógyszer válhat a későbbiekben.

2012. Január 30. 07:55, hétfő | Belföld

Autizmus: már féléves korban felismerhető

Brit kutatók megállapították, hogy az autizmus jelei agyi aktivitási vizsgálatokkal már a gyerekek első életévében megfigyelhetőek.