2024. április 19, péntek - Emma

2021. Május 09. 20:19, vasárnap | Helyi sport
Forrás: Szabó József

Ismét rangos sportesemény házigazdája volt Félegyháza

Közel kétszáz kadet korú - 16-17 éves - birkózó mérte össze tudását május 8-án Kiskunfélegyházán, a Városi Sportcsarnokban.

Nagy volt a tét, mert az első helyezettek vehetnek részt az idei korosztályos Európa-bajnokságon.

Házigazdaként Balla László alpolgármester köszöntötte a résztvevőket, a Magyar Birkózó Szövetség részéről pedig Farkas Tibor főtitkár nyitotta meg a rendezvényt.

A három szakágat felvonultató viadalon összesen százkilencvenhárom birkózó próbált szerencsét. A kötöttfogású és női versenyben egyaránt a Budapesti Honvéd, míg a szabadfogásúban a Vasas bizonyult a legeredményesebb klubnak.

A mezőnyben nyolc hazai versenyző is szőnyegre lépett, szép sikerrel.

A nők között Kiss Viktória (65 kg-os súlycsoport) felállhatott a dobogó harmadik fokára, míg

Tapodi Rebeka (57 kg) negyedik, Tapodi Zsófia (69 kg) ötödik lett.

A szabadfogású fiúk között a PG-ben tanuló korondi legény, Pál Edvin (51 kg) ezüstérmes, ugyanebben a súlycsoportban Páli Gergő bronzérmes lett.

Továbbá szintén bronzérmet szerzett Biblia Róbert (65 kg), aki ősztől a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia Tanulója lesz. Jelenleg otthonban, Szászrégenben készül nevelőedzője, Peres Miklós irányításával.

2024. Április 09. 16:16, kedd | Helyi sport

Áprilisi éremeső a Koppányoknál

2024. április 06-án a Kiskunfélegyházi Reptéren versenyeztek a Koppányok. A versenyt mely a 2024-es Sólyompróba sorozat 2. állomása volt, a KHTK Fénypárduc Íjász Szakosztálya szervezte.

2024. Április 09. 12:27, kedd | Helyi sport

Czakó Zoltán kijutott a Európa-Bajnokságra

Már biztosan megszerezte a válogatott mezt Czakó Zoltán, a Kiskunfélegyházi Birkózó SE versenyzője.

2024. Április 04. 16:29, csütörtök | Helyi sport

Húsvéti verseny beszámolók a Koppányok tollából

2024. március 29-én Nagypénteken, Domaszéken jártunk a Farkas a Piroskát elnevezésű örömíjászversenyen.

2024. Március 26. 11:01, kedd | Helyi sport

Tavaszi versenyek a Koppányoknál

2024. március 17-én a Magyar Íjász Szövetség 3D Szakága 2024. évi 3D Teremíjász Országos Bajnokságon vettek részt a Koppányok 4 fővel.