2024. április 23, kedd - Béla

2014. Április 23. 17:42, szerda | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

Szentes-Kiskunfélegyháza közötti kerékpárút tervei

Nagy teherbírású, korszerű úttá szeretnék fejleszteni a 451. számú főutat, amely megfelel az Európai Uniós irányelveknek. Ezzel párhuzamosan kerékpárút épülne Szentes és Kiskunfélegyháza között. Az engedélyeztetési eljárás keretében ma (április 23-án) az érintett földtulajdonosok ismerkedhettek meg az elkészült tervekkel a kiskunfélegyházi városházán.

A tervek elkészítésére 2012-ben, az Új Széchenyi Terv keretében írtak ki pályázatot. A nyertes vállalkozónak a főút 34,5 km hosszban 11,5 tonnás burkolat-megerősítésére és párhuzamos kerékpárút építésére kellett megvalósíthatósági tanulmányt, valamint a szükséges az engedélyezési-, kiviteli terveket készítenie és engedélyeztetnie. A munka során figyelembe kellett vennie az 1 km hosszú, 50 km/h tervezési sebességű belterületi szakaszt, valamint közel 30 km, 90 km/h tervezési sebességű külterületi szakaszt.

A tervek elkészültek, jelenleg az engedélyeztetési eljárás zajlik. Az út megújítására, a kerékpárút kiépítésére a következő Európai Uniós (2014-2020) ciklusban nyílik lehetőség – tudtuk meg Lantos Pétertől, a Csongrádi Járási Hivatal Közlekedési Felügyelőségének munkatársától.

A 451. számú főút nagy jelentőséggel bír a délkelet-magyarországi úthálózat forgalmában, hiszen nem csak az átmenő (Kiskunfélegyháza- Szentes- Hódmezővásárhely, Kiskunfélegyháza- Szentes- Orosháza), hanem a helyi forgalomban is számottevő. A gépjármű állomány és a teherforgalom növekedése, az M5-ös autópálya befejezése jelentős forgalomnövekedést okozott. A főút a Csongrádi közúti Tisza-híd Tiszaug (44. számú főút) és Algyő (47. számú főút) között az egyetlen állandó tiszai átkelési lehetőséget biztosítja. Az elmúlt évtizedben már korábban megépült a 451-es út Szentes (1997), Kiskunfélegyháza (2003) és Csongrádot (2010) elkerülő szakasza.

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2024. Április 22. 14:08, hétfő | Helyi

Családi délelőttöt tartottak a könyvtárban

A Föld napja alkalmából családi délelőttre invitálták az érdeklődőket a Petőfi Sándor Városi Könyvtárba.