2024. április 19, péntek - Emma

2018. Október 03. 08:07, szerda | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Októberi programok a városi könyvtárban

A Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár októberi programajánlója.

Október 2. (kedd) 9.30
Kibővített betűbölcsi az anyatej világnapja alkalmából.

Október 3. (szerda) 17 óra
Kis-Czakó Imre "Szülőföldemen" - Kiskunfélegyháza és környéke természeti értékei c. kiállítását megnyitja dr. Ónodi Izabella, a Művelődési és Szociális Bizottság elnöke.

Október 4. (csütörtök( 17 óra
A városi könyvtárban kialakított Ifjúsági sarok átadása. Köszöntőt mond Rosta Ferenc alpolgármester.
17.30: Slam poetry és irodalmi est Miklya Csanád és barátai közreműködésével.

Október 5. (péntek) 15 óra – Ótemplom-kert
10 éve hunyt el Fekete János helytörténész. Tóth Gyuláné megemlékezése.

Október 6. (szombat) 9-12 óra
Családi szombat délelőtt a könyvtárban. Programok: Színe-java klub és a Madárbarát klub kihelyezett foglalkozása a Hóvirág Gyógyszertár mögötti parkban.

Az Év Olvasója díjátadás.
A Móra Társaság alsó tagozatosoknak meghirdetett Kincskereső-rajzpályázatának eredményhirdetése és díjátadó ünnepsége.

Október 9. (kedd) 17 óra
A Humanum Salma Alapítvány rendezvénye. Vendég Gyöngyösi Sándor fülöpjakabi biogazda, dr. Tóth Norbert Kristóf gyógyszerész és dr. Sinkó Melinda gyermekgyógyász.

Október 11. (csütörtök) 17 óra
190 éve született és 120 éve halt meg Reményi Ede hegedűművész, a félegyházi Petőfi-kultusz elindítója. Kapus Béláné előadása Rokonlelkek Reményi és Petőfi címmel. Koszorúzás.

Október 16. (kedd) 10 óra
Betűbölcsi. A városi könyvtár baba-mama klubja.

Október 16. (kedd) 16.45
Könyvek klubja olvasókör. Téma: Szappanos Jolán: A nagy pusztán - A XIX. évszázadbeli bugaci pásztorélet ismertetése. Vezeti: dr. Szabó Imre filozófus.

Október 18. (csütörtök) 17 óra
Pallagi Mária: Requiem egy ’56-osért - Apám, Pallagi Sándor emlékére című könyvet bemutatja a szerző. Köszöntőt mond Rosta Ferenc alpolgármester.

Október 20. (szombat) 9-11 óra
Színe-java klub foglalkozása. Vezeti: Tarjányi Xénia művésztanár.

Október 25. (csütörtök) 17 óra
Gr. Tisza István versus dr. Holló Lajos. Díszpolgáraink halálának 100. évfordulója alkalmából Mayer Lászlóné és Mayer László előadása. Koszorúzás Holló Lajos szobránál.

Október 27. (szombat) 14 óra
Temetőkerti séta: Felsőtemető.

Október 30. (kedd) 10 óra
Betűbölcsi. A városi könyvtár baba-mama klubja.

November 3. (szombat) 14 óra
Temetőkerti séta: Alsótemető.

2024. Április 18. 08:00, csütörtök | Helyi

Szép eredmények a Tudásbajnokságon

A Batthyány Lajos Általános Iskola tanulói közül sokan részt vettek a Tudásbajnokság fordulóiban, közülük többen továbbjutottak a Bács-Kiskun vármegyei fordulóba. Sok szép eredményről számolhatunk be.

2024. Április 17. 19:05, szerda | Helyi

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon a szakértők szerint

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon, egyre többen érkeznek az országba azért, hogy megismerjék a magyar konyha remekeit

2024. Április 17. 15:38, szerda | Helyi

Ujjé a Ligetben nagyszerű

A MEDVE Matek szervezői abban hisznek, hogy izgalmas és élvezettel teli szellemi kihívásokon keresztül bárki közelebb kerülhet a matematika világához.

2024. Április 16. 17:27, kedd | Helyi

Dobogós eredmény országos angol versenyen

Kiemelkedő eredményeket értek el a mórások a HEBE Kft. angol nyelvű országos egyfordulós levelezős egyéni és csapatversenyén.