2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2017. November 22. 16:01, szerda | Helyi
Forrás: police.hu

Négy bűncselekmény három hét alatt

Soltvadkerten és Kiskunfélegyházán is „dolgozott” az autófeltörő.

Egy 69 éves nő tett bejelentést a Kiskőrösi Rendőrkapitányságon 2017. október 20-án, mert a kora délutáni órákban a soltvadkerti temetőnél parkoló Daewoo Matiz személygépkocsijának ajtaját ismeretlen tettes feltörte. Az autóból készpénz, igazolványok és bankkártya tűnt el.

Ugyanekkor a temető mellett parkolt egy Renault is, amelynek a jobb első ajtózárját rongálta meg egy ismeretlen. Az autóból a 65 éves tulajdonos táskáját és az abban lévő értékeket vitték el.
Egy nappal később, 2017. október 21-én egy kiskőrösi ház előtt álló Volkswagen Transporter zárját is megrongálták, az autóból táskát, készpénzt, iratokat és telefont vitt el az elkövető.
A három hasonló ügyben a Kiskőrösi Rendőrkapitányság nyomozást rendelt el lopás bűntett elkövetésének gyanúja miatt, majd 2017. november 21-én elfogtak egy 49 éves kecskeméti férfit, aki a gyanú szerint mindhárom bűncselekményt elkövette.
A nyomozás során az is kiderült, hogy a D. János 2017. november 11-én az esti órákban egy férfi autóját is feltörte, abból pénzt és igazolványokat vitt el. Ez utóbbi eset Kiskunfélegyházán történt.
A rendőrök a gyanúsított lakásán tartott házkutatás során gépjármű feltöréséhez használható eszközöket is találtak.

A kiskőrösi nyomozók a férfit kihallgatását követően őrizetbe vették, és előterjesztést tettek előzetes letartóztatásának indítványozására.

2024. Április 20. 08:00, szombat | Helyi

Mozogj sokat, érezd jól magad

„Mozogj sokat, érezd jól magad” mottóval szervezte meg az MDSZ a Diákolimpia Junior Fesztivált 2024. április 17-én a Kész Aréna Sportcsarnokban az I. és II. korcsoportos gyerekeknek.

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén