2024. április 23, kedd - Béla

2018. Január 07. 14:19, vasárnap | Helyi
Forrás: BAON

Ittas lehetett a sofőr, aki felborult az autójával Félegyházán

Súlyosan megsérült az a sofőr, aki tegnap felborult az autójával.

Ahogy szombat este írtuk egy autó borult fel Kiskunfélegyházán. A 4625-ös számú úton közlekedett Kiskunfélegyháza irányába 19 óra 40 perc körül a 39 éves férfi egy Peugeot 206 gépkocsival, amikor az út 69.300-as méterénél letért az útról és felborult. A baleset következtében a félegyházi sofőr súlyos sérülést szenvedett. Felmerült az ittasság gyanúja, amit a légalkoholmérő készülék pozitív értéke is alátámasztott.

Az alkohol már kis mennyiségben is olyan élettani hatásokat vált ki, melyek nem teszik lehetővé a biztonságos járművezetést. A szeszesital fogyasztás hatására növekszik az észlelési idő, tompulnak a reflexek, lassabban mozognak a szemet mozgató izmok, s a mentalitásban is kedvezőtlen változások történnek.

(Forrás: BAON)

(Fotók: police.hu)

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2024. Április 22. 14:08, hétfő | Helyi

Családi délelőttöt tartottak a könyvtárban

A Föld napja alkalmából családi délelőttre invitálták az érdeklődőket a Petőfi Sándor Városi Könyvtárba.