2024. április 16, kedd - Csongor

2013. Július 15. 15:09, hétfő | Helyi
Forrás: Antal Zoltán

Földútjavítás a külterületeken

A város pénzügyi helyzetének javulása lehetővé tette, hogy a Képviselő-testület ebben az évben jelentős összeget különítsen el a külterületi utak fenntartására.
Az idén ez arra elegendő, hogy a legforgalmasabb és legrosszabb állapotú földutak javítása megrendelhetővé vált.
A 6. választókerületben Dongó József önkormányzati képviselő által javasolt földútjavítási feladatok is megvalósulhattak, így a Kismindszenti út, a Kismindszenti átkötő út, Csanyi út, Péteri út, Toma dűlő javítása a napokban fejeződött be. A földutak simító tolólapozásán kívül a mélyebb fekvésű szakaszok feltöltése, vízelvezetésének fenntartása is elkészült. A jól járható utak rendkívül fontosak a külterületen élők napi közlekedésének biztosítása, és a mezőgazdasági termények szállítása érdekében. A rendelkezésre álló pénzügyi keret egy részét tartalékoltuk az őszi csapadékos időben felmerülő kisebb javítási munkákra, tájékoztatta lapunkat Kapus Krisztián, Kiskunfélegyháza polgármestere.

2024. Április 14. 08:29, vasárnap | Helyi

Tetőzik az áprilisi nyár, de egyre közelebb a fordulat

A szabadtéri programoknak kedvező, nyarat idéző idő a következő napokban is folytatódik.

2024. Április 14. 08:21, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

2024. április 14. - HÚSVÉT 3. VASÁRNAPJA

2024. Április 14. 08:20, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. április 14. - HÚSVÉT 3. VASÁRNAPJA

2024. Április 13. 20:10, szombat | Helyi

Tűzgyújtási tilalmat rendeltek a szárazság miatt

Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád és JÁsz-Nagykun-Szolnok vármegyét érintik az intézkedések.