2024. április 16, kedd - Csongor

2019. Február 19. 09:02, kedd | Helyi sport
Forrás: Vas Tibor

Fénypárduc sikerek a történelmi és a 3D országos bajnokságon

2019. február 16-17. hétvégéjén Békéscsaba adott otthont a Magyar Íjász Szövetség történelmi és 3D szakágának teremíjász országos bajnokságának.

Mindkét versenyen teltház volt, azaz 280 versenyző indult, hogy összemérje tudását íjásztársaival.

A Történelmi Teremíjász Országos Bajnokságon Dürgőné Kovács Piroska és Dürgő Csaba versenyzett a Fénypárducok színeiben, mindketten felnőtt korosztályban, vadászíj kategóriában indultak. A versenyen 24 célt kellett meglőni 3 vesszővel, ami remekül sikerült a Fénypárducok versenyzőinek. Csaba II. osztályú, Piroska I. osztályú minősítést ért el.

Eredményeik
Dürgőné Kovács Piroska felnőtt nő vadászíj 1. hely Országos Bajnok
Dürgő Csaba felnőtt férfi vadászíj OB 4. hely
A 3D Teremíjász OB nehéz feladat elé állította a versenyzőket, 28 célt kellett meglőniük egy-egy vesszővel. Ebben a szakágban is sikeresek voltak a szakosztály tagjai, négyen itt is a dobogóra állhattak. Ifj. Bencze László szétlövéssel érdemelte ki magának az Országos Bajnoki címet. Hihetetlen nyugalommal 10 pontos találattal utasította maga mögé ellenfelét.

Eredményeik
Ifj. Bencze László TR-RB mini fiú 1. hely Országos Bajnok
Vas Tibor TR-LB felnőtt férfi OB 2. hely
Vasné Kötele Anita TR-LB felnőtt nő OB 3. hely