2024. április 24, szerda - György

2015. Január 09. 09:11, péntek | Helyi
Forrás: -szerk.-

Fenyő elszállítás

Idén is elszállítják a feleslegessé vált fenyőfákat

A legtöbben egy újkeletű szokást kapcsolnak január 6-hoz, Vízkereszt napjához: a december 24-én állított karácsonyfa lebontását. Ezt követően pedig a fenyőfa – ha csak nem földlabdás – feleslegessé válik a háztartásokban.

Kiskunfélegyházán ebben az esztendőben is szervezetten zajlik a fenyőfák begyűjtése és elszállítása. A Városfenntartó, Szolgáltató és Költségvetési Szervezet arra kéri a lakosságot, hogy a növényeket a gyűjtőedények mellé helyezzék ki. A fenyőfák elszállítását folyamatosan végzik. Az összegyűjtött fenyőfák a felgyői hulladéklerakóba kerülnek, ahol komposztot állítanak elő belőlük.
Fontos tudnivaló, hogy a fenyőfán kívül más zöldhulladék kihelyezésére nincs mód, ezeket ugyanis nem szállítják el a szakemberek.

2024. Április 23. 16:25, kedd | Helyi

Növényvédelmi permetezés

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).