2013. Március 28. 17:43, csütörtök | Helyi sport
Forrás: Félegyházi Közlöny

Eredményesek voltak falmászóink

Látványos, és egyben kalandos megmérettetés volt a hétvégén Miskolcon, a Faktory sport arénában.

Látványos, és egyben kalandos megmérettetés volt a hétvégén Miskolcon, a Faktory sport arénában. Válogatott aspiráns kiválóságok küzdötték le a magasságot a sportcsarnok falmászmászó útjain. A kupára, amely egyben az első magyar bajnoki forduló is, közel hetven gyermek, és felnőtt nevezett. A legfiatalabb versenyző hat éves, míg a legidősebb negyvennyolc éves volt. Az ellenfél pedig huszonnégy igen nehéz út felfelé, így valóban meg kellett szenvedniük a versenyzőknek a sikerért. A hét órán keresztül tartó folyamatos koncentrációt követően „levezetésként” megrendezték a gyorsasági Magyar Kupa fordulót is, így a versenyzők elmondhatták, hogy mászásból jutott a hétvégére bőven. A DSZDSE versenyzői kiváló teljesítményükkel több érmet is szereztek.

Eredmények:

Simon Gergely (ifi A): nehézségi 1. hely, gyorsasági 1. hely, nyílt kategória (gyorsasági) 3. hely
Molnár Eszter (serdülő): nehézségi 1. hely, gyorsasági: 1. hely
Schultz Benjámin (gyermek): nehézségi 3. hely, gyorsasági 2. hely
Sztrovecz Dániel (gyermek): nehézségi 5. hely, gyorsasági 5. hely
Sztrovecz Bence (gyermek): nehézségi 6. hely, gyorsasági 6. hely
Simon Fanni (felnőtt): nehézségi 7. hely