2024. április 19, péntek - Emma

2013. Március 01. 18:07, péntek | Helyi önkormányzati
Forrás: - szerk. -

3,3 milliárd forint adósságtól szabadult meg Kiskunfélegyháza

A kormány 2013. február 27-i döntése alapján 3,331,435,361 Ft adósság terhét vállalta át Kiskunfélegyháza Önkormányzatától.

A kormány 2013. február 27-i döntése alapján 3.331.435.361 Ft adósság terhét vállalta át Kiskunfélegyháza Önkormányzatától. Ez az összeg a város összes adósságának mintegy 65%-át teszi ki, ami azért is jelentős előrelépés, mert első körben 40, majd 50% volt a tervezett átvállalás mértéke. Ez jelzi, hogy a kormányzat értékeli azt a felelős, megfontolt és tervezett gazdálkodást, amelyet a település folytat - jelentette be február 27-i. sajtótájékoztatóján Kapus Krisztián polgármester, országgyűlési képviselő.
A polgármester azt is kihangsúlyozta, hogy az adósságkonszolidáció nyomán a jövő évben 5,1 milliárd forintról 1,7 milliárd forintra csökken Félegyháza adósságterhe. Ez a döntés a következő két évtizedet is befojásolni fogja, ugyanis az érintett hitelek utolsó lejárati dátuma 2030. A nagyobb kamatú hitelek átvállalása esetén tovább javulhatnak a város kondíciói - tette hozzá Kapus Krisztián.

A sajtótájékosztatóról készült videófelvételt IDE kattintva tekinthetik meg.

2024. Április 19. 08:13, péntek | Helyi

Elmarad a Szivárvány Majális

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény vezetősége tájékoztatja a tisztelt lakosságot, hogy az idei, 2024-es Szivárvány Majális technikai okok miatt elmarad.

2024. Április 19. 07:24, péntek | Sport

Bukaresti tenisztorna - Fucsovics legyőzte a második kiemeltet, és negyeddöntős

Fucsovics Márton bravúros győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe az 579 ezer euró összdíjazású, bukaresti salakpályás férfi tenisztornán.

2024. Április 19. 07:24, péntek | Kék hírek

Ketten meghaltak egy balesetben Budapesten, a vétkes sofőr elmenekült

Két ember meghalt, miután három autó összeütközött a XVIII. kerületben, a 4-es főút Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre vezető szakaszán, a Billentyű utcánál, a vétkes sofőr elmenekült, ezért hajtóvadászatot indítottak után

2024. Április 19. 07:22, péntek | Belföld

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén is: a hőmérséklet csúcsértéke 11-18 Celsius-fok között alakul, és hajnalban visszatérnek a gyenge fagyok.