2024. április 16, kedd - Csongor

2016. Március 21. 21:14, hétfő | Helyi sport
Forrás: Lantos Pál

Farsang Kupa sakkverseny a Pusztaszeri Sakkbarátokkal

A Jövő Bajnokai Diák Sport Egyesület sakk szakosztálya meghívta a Pusztaszeri Sakkbarátokat Kiskunfélegyházára a Farsang Kupára.

A verseny scheweningeni rendszerben került megrendezésre, amely azt jelenti, hogy a versenyzők saját csapattársaikkal nem játszhatnak, csak a meghívott vendégversenyzőkkel.
A Pusztaszeri Sakkbarátok részéről 7 fő (Bátoczki György, Dakó Krisztián, Farkas Tibor, Gyöngyi István, Súlyok József, Szász Gergely, Volford István), a Jövő Bajnokai Diák Sport Egyesület részéről ugyancsak 7 fő (Dr. Litavecz Gábor, Gulyás Réka, Kurucz Gergely, Lantos Pál, Rácz István, Retkes Péter, Szekeres János) vett részt a versenyen.
Vendég csapat helyezési sorrendje: Farkas Tibor (5,5 pont), Súlyok József (3 pont), Volford István (3 pont), Bátoczki György (0,5 pont), Dakó Krisztián (0,5 pont), Szász Gergely (0,5 pont), Gyöngyi István (0 pont)
Hazai csapat helyezési sorrendje: Retkes Péter (7 pont), Lantos Pál (5,5 pont), Rácz István (5 ,5 pont), Kurucz Gergely (5 pont), Szekeres János (5 pont), Dr. Litavecz Gábor (4,5 pont), Gulyás Réka (3 pont)
A sakkbarátság ápolása érdekében a két csapat továbbra is közös sakkversenyeket kíván szervezni, melyről tájékoztatjuk a kedves olvasókat.
Ezúton szeretnénk beszámolni arról is, hogy 2016. február 13. napján került megrendezésre a Pál Imre versenysorozat következő fordulója, ahol a Jövő Bajnokai Diák Sport Egyesület versenyzője Retkes Péter a felnőtt mezőnyben első helyezést ért el. Ezen versenysorozat folyamán a felnőtt mezőnyben a Jövő Bajnokai Diák Sport Egyesület részéről korábban már Rácz István ugyancsak első helyezést ért el, mely versenyeken mesterek illetve nemzetközi mesterek is részt vettek.

Lantos Pál
sakkoktató, a JBDSE
Sakk Szakosztály vezetője

2024. Április 09. 16:16, kedd | Helyi sport

Áprilisi éremeső a Koppányoknál

2024. április 06-án a Kiskunfélegyházi Reptéren versenyeztek a Koppányok. A versenyt mely a 2024-es Sólyompróba sorozat 2. állomása volt, a KHTK Fénypárduc Íjász Szakosztálya szervezte.

2024. Április 09. 12:27, kedd | Helyi sport

Czakó Zoltán kijutott a Európa-Bajnokságra

Már biztosan megszerezte a válogatott mezt Czakó Zoltán, a Kiskunfélegyházi Birkózó SE versenyzője.

2024. Április 04. 16:29, csütörtök | Helyi sport

Húsvéti verseny beszámolók a Koppányok tollából

2024. március 29-én Nagypénteken, Domaszéken jártunk a Farkas a Piroskát elnevezésű örömíjászversenyen.

2024. Március 26. 11:01, kedd | Helyi sport

Tavaszi versenyek a Koppányoknál

2024. március 17-én a Magyar Íjász Szövetség 3D Szakága 2024. évi 3D Teremíjász Országos Bajnokságon vettek részt a Koppányok 4 fővel.