2024. április 19, péntek - Emma

2014. Augusztus 05. 12:02, kedd | Helyi sport
Forrás: - Dinnyés Gyula -

100 éves fák árnyékában a Koppány íjászok!

2014 aug 2.-án Kétegyházán rendezte a Turul HISZK a Délalföldi Régió Versenysorozat második fordulóját, ahol a kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai HE tagja is megmérettettek. Gyönyörű környezetben, 100 éves fák árnyékában megrendezett versenyen, több mint 150 íjász gyűlt össze.

Színvonalas verseny erőt, tudást igénylő célok, távolságok várták a versenyzőket!
A kétegyházi íjászok ezúttal két versenyt szerveztek egyszerre! Egyik a Turul nemzetközi vándorkupa, a másik a MÍSZ Délalföldi Régió VS második esedékes versenyét. 20 cél három vesszővel volt a kihívás.

A Turul Koppány Íjászai HE tagja ismét öregbítették Kiskunfélegyháza város hírnevét, hiszen a DAR VS-ben indulók közül ifi lány kategóriában Csányi Dóra 3. Vas Bianka 2. Szeibert Nóra 1 helyezést szerezte meg. Ifi fiú kategóriában Németh László 3. lett. Felnőtt nő 18-30 kategóriában Kesrerű Szilvia első lett. Felnőtt 18-30 kategóriában Kiss János 2. Boldog Bence 1. lett mindössze két pontkülönbséggel. Felnőtt férfi 30-50 kategóriában Szeibert Imre erős mezőnyben a harmadik helyre küzdötte föl magát, nagyon szoros eredménnyel. Dinnyés Gyula mindkét versenyben nevezett.

DAR VS-ben második helyen zárta a versenyt, míg a Turul nemzetköziben első helyezést szerezte meg.

Csapatversenyben a Koppány Íjászok az előkelő második helyet szerezték meg.

Távlövésbe mintegy 40 ember nevezett. 60-as átmérőjű kis cél gyorsan szedte az áldozatokat. 40 méterre feleződött a továbbjutók létszáma. 75 méterig 7 személy jutott el,mindenki mindössze egyetlen vesszővel. Itt már elég messze van a cél ahhoz, hogy mellé találjon az íjász! A hét személyből csak Dinnyés Gyula talált a célba így megnyerte a távlövést és az azzal járó pénzjutalmat, amit felajánlott a szervező Turul Íjász csapatnak versenyszervezés céljára.

A mérleg: 14 indulóból 11 érmet szereztek meg a kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai HE tagjai.

Dinnyés Gyula
Koppányíjász

2024. Április 09. 16:16, kedd | Helyi sport

Áprilisi éremeső a Koppányoknál

2024. április 06-án a Kiskunfélegyházi Reptéren versenyeztek a Koppányok. A versenyt mely a 2024-es Sólyompróba sorozat 2. állomása volt, a KHTK Fénypárduc Íjász Szakosztálya szervezte.

2024. Április 09. 12:27, kedd | Helyi sport

Czakó Zoltán kijutott a Európa-Bajnokságra

Már biztosan megszerezte a válogatott mezt Czakó Zoltán, a Kiskunfélegyházi Birkózó SE versenyzője.

2024. Április 04. 16:29, csütörtök | Helyi sport

Húsvéti verseny beszámolók a Koppányok tollából

2024. március 29-én Nagypénteken, Domaszéken jártunk a Farkas a Piroskát elnevezésű örömíjászversenyen.

2024. Március 26. 11:01, kedd | Helyi sport

Tavaszi versenyek a Koppányoknál

2024. március 17-én a Magyar Íjász Szövetség 3D Szakága 2024. évi 3D Teremíjász Országos Bajnokságon vettek részt a Koppányok 4 fővel.