2024. április 23, kedd - Béla

90 éve született Bodor Miklós grafikus
2015. Június 04. 21:36, csütörtök |

90 éve született Bodor Miklós grafikus

Szabó Ildikó művésztanár Bodor Miklós grafikus születésének 90. évfordulója alkalmából tartott előadást ma (június 4-én) a Petőfi Sándor városi könyvtárban.

Trianon vérző seb maradt országunk testén
2015. Június 04. 21:33, csütörtök |

Trianon vérző seb maradt országunk testén

A magyarság történelmének egyik legsötétebb napja 1920. június 4. A Trianoni békediktátum erkölcstelenül, becstelenül, igazságtalanul és ésszerűtlenül szakította el tőlünk testvéreinket.

Látogasson el az Aquincumba (Múzeumtúra)
2015. Június 04. 14:46, csütörtök |

Látogasson el az Aquincumba (Múzeumtúra)

A Kiskun Múzeum Baráti Köre múzeumlátogatást szervez 2015. június 13-án (szombaton) Budapestre az Aquincumi Múzeum és a Romterület megtekintésére.

A magyarság teremtő szellemét nem lehet igába hajtani
2015. Június 04. 12:45, csütörtök |

A magyarság teremtő szellemét nem lehet igába hajtani

Ma (június 4-én) ünnepélyes keretek között emlékeztek meg a Trianoni békediktátum aláírásának 95. évfordulójáról a Móra Ferenc Gimnáziumban.

Rallycrossból a Kabai rakodóra!
2015. Június 04. 12:23, csütörtök |

Rallycrossból a Kabai rakodóra!

Interjú Taskó Attila autóversenyzővel a K Z Invest Kupa, KABA-i rakodón megtartandó autóverseny előtt, amely 2015. június 7. /vasárnap/ Kabán, a Cukorgyári rakodóterületen lesz 10.00 órai kezdettel.

Búcsúfelvételeket küldött a Cassini űrszonda a Hyperion holdról
2015. Június 04. 12:00, csütörtök |

Búcsúfelvételeket küldött a Cassini űrszonda a Hyperion holdról

Utoljára került a Szaturnusz fura holdja, a Hyperion közelébe a Cassini űrszonda, amely 2017-ben fejezi be küldetését.

Zászlófelvonással kezdődött a megemlékezés
2015. Június 04. 10:01, csütörtök |

Zászlófelvonással kezdődött a megemlékezés

Ereklyés zászlófelvonással kezdődött az ünnepi megemlékezés ma (június 4-én) a Trianoni Békediktátum 95. évfordulója alkalmából.

Ellopták majd hamisítványokkal pótolták a kincseket Egyiptomban
2015. Június 04. 10:00, csütörtök |

Ellopták majd hamisítványokkal pótolták a kincseket Egyiptomban

Letartóztattak két kurátort egy kairói múzeumban, mivel a rájuk bízott műkincseket ellopták, majd azokat hamisítványokkal pótolták.

Kádár Kitti – városunk ultramaratoni büszkesége
2015. Június 04. 09:29, csütörtök |

Kádár Kitti – városunk ultramaratoni büszkesége

Kádár Kitti az elmúlt hétvégén (május 29-31.) fantasztikus teljesítményével a 4. helyet érte el a nők között az UltraBalaton futáson.

A félegyházi kollégista fiú felelni fog tetteiért
2015. Június 04. 08:26, csütörtök |

A félegyházi kollégista fiú felelni fog tetteiért

Elképesztő ügyben, kényszermunka bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat az ügyészség egy 22 éves fiatalember ellen.

Hamis okmányokat készítettek külföldieknek egy okmányiroda alkalmazottai
2015. Június 04. 07:18, csütörtök |

Hamis okmányokat készítettek külföldieknek egy okmányiroda alkalmazottai

Hamis okmányokat készített külföldieknek egy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei okmányiroda több munkatársa, az évek során ötvenöt külföldit állampolgárt juttattak jogosulatlanul hamis úti és személyes okmányokhoz.

Rendőr lefejezésére készült a Bostonban agyonlőtt iszlamista
2015. Június 04. 07:17, csütörtök |

Rendőr lefejezésére készült a Bostonban agyonlőtt iszlamista

Egy rendőrt készült lefejezni egy bűntársa segítségével az az iszlamista szélsőséges, akit kedden Bostonban lőttek agyon a terrorelhárítási hatóságok emberei.