2024. április 25, csütörtök - Márk

Tanévkezdés - Október 31-én járnak le az előző tanévi diákigazolvány-matricák
2016. Szeptember 01. 10:28, csütörtök |

Tanévkezdés - Október 31-én járnak le az előző tanévi diákigazolvány-matricák

Október 31-éig kell érvényesíteni a diákigazolványokat - hívta fel a figyelmet a Budapesti Békéltető Testület az MTI-hez csütörtökön megküldött közleményében.

Tanévkezdés - Diákhitel Központ: a jogosultak 20 százaléka veszi igénybe a Diákhitel2-t
2016. Szeptember 01. 10:25, csütörtök |

A tapasztalatok szerint az önköltséges képzésben résztvevők 20 százaléka veszi igénybe a Diákhitel2-t képzési díja kiegyenlítésére, és ebben a félévben is erre számít a Diákhitel Központ.

A Kiskun Természetbarát SE Ausztria varázslatos helyein kalandozott
2016. Szeptember 01. 10:24, csütörtök |

A Kiskun Természetbarát SE Ausztria varázslatos helyein kalandozott

A lelkes természetjáró csapat augusztus 17-én indult útnak, hogy felfedezze Ausztria páratlanul szép tájait és közkedvelt emlékműveit, kastélyait, várait.

A molylepkék városunkban is tarolnak
2016. Szeptember 01. 08:39, csütörtök |

A molylepkék városunkban is tarolnak

Óriási pusztítást végeztek városunkban a molylepkék és egyéb kártevők.

A kiskunfélegyházi máltai csoport augusztusban sem tétlenkedett
2016. Augusztus 31. 16:45, szerda |

A kiskunfélegyházi máltai csoport augusztusban sem tétlenkedett

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Kiskunfélegyházi Csoportja augusztus 20-án 9 taggal vett részt, az immár hagyománnyá váló Szent Jobb-körmeneten és az azt megelőző ünnepi szentmisén.

Oscar-díj - A Tiszta szívvel című film a magyar jelölt
2016. Augusztus 31. 16:11, szerda |

Oscar-díj - A Tiszta szívvel című film a magyar jelölt

Magyarország a Tiszta szívvel című akcióvígjátékot nevezi a legjobb idegen nyelvű film kategóriában az Oscar-díjra - ismertette az Oscar-díjra nevező bizottság szerdai döntését a Magyar Nemzeti Filmalap az MTI-vel.

Kreml: Oroszországnak jobban megfelel a G20, mint a G8 csoport
2016. Augusztus 31. 16:08, szerda |

Kreml: Oroszországnak jobban megfelel a G20, mint a G8 csoport

Oroszország a G20-csoportot előnyben részesíti a G8- csoporttal szemben, mert az előbbi összetétele jobban visszatükrözi a világ erőviszonyait az utóbbiénál -

Trackwood – amikor valóra válik egy álom
2016. Augusztus 31. 15:00, szerda |

Trackwood – amikor valóra válik egy álom

Egy évet vártunk rá és oly gyorsan elmúlt. Nehéz szavakba önteni az élményt, hiszen ez egy olyan verseny volt, amiről valóban mindenki az unokáinak is mesélni fog.

Paralimpia 2016 - Gyerekekkel töltenék meg a lelátókat
2016. Augusztus 31. 13:38, szerda |

Paralimpia 2016 - Gyerekekkel töltenék meg a lelátókat

Több tízezer brazil iskolás szurkolhat a riói paralimpián egy nemzetközi kampánynak és a játékok oktatási programjának köszönhetően.

Vadászkamara: a kötelező tagság segít betartatni a szabályokat
2016. Augusztus 31. 12:56, szerda |

Vadászkamara: a kötelező tagság segít betartatni a szabályokat

A kötelező tagság előírásával az Országos Magyar Vadászkamara sokkal hatékonyabban be tudja tartatni az etikai és a jogszabályokat - mondta a kamara elnöke az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában.

Egyre népszerűbb a kerékpár a magyarok körében
2016. Augusztus 31. 11:33, szerda |

Egyre népszerűbb a kerékpár a magyarok körében

Egyre népszerűbb a biciklizés Magyarországon: az Eurobarometer felmérése szerint 22 százalékra nőtt azok aránya, akik számára a kerékpár a leggyakrabban használt közlekedési eszköz.

Programok a Kiskun Múzeumban
2016. Augusztus 31. 10:41, szerda |

Programok a Kiskun Múzeumban

Válogassanak a Kiskun Múzeum szeptemberi program ajánlatából!