2024. április 19, péntek - Emma

Anyakönyvi hírek
2018. Május 10. 10:40, csütörtök |

Anyakönyvi hírek

Tekintsék meg portálunkon friss anyakönyvi híreinket.

Kullancscsípés után ez a teendő
2018. Május 10. 08:00, csütörtök |

Kullancscsípés után ez a teendő

Nemcsak erdei kirándulásokon, hanem a játszótéren vagy a kertünkben is találkozhatunk kullanccsal, így fontos, hogy tudjuk, mihez kezdjünk kullancscsípés esetén.

Brutálisan megdrágult az élet
2018. Május 09. 17:47, szerda |

Brutálisan megdrágult az élet

Szinte mindennek emelkedett az ára.

Megnézzük az élelmiszerek címkéjét, mégsem tudjuk, mit eszünk
2018. Május 09. 15:19, szerda |

Megnézzük az élelmiszerek címkéjét, mégsem tudjuk, mit eszünk

Tavaly év végén egy internetes kutatás során mérték fel, hogy a magyar emberek milyen gyakran nézik meg a csomagoláson a címkét, és akik megnézik, mennyire értik az ott szereplő információkat.

A korai nyár miatt megnőtt az erdőtűz kockázat
2018. Május 09. 15:11, szerda |

A korai nyár miatt megnőtt az erdőtűz kockázat

Az elmúlt hetek átlagosnál melegebb időjárása miatt már májusban elkezdődött a nyári erdőtűz szezon. Mától két térségben, Bács-Kiskun és Csongrád megyében is érvénybe lépett a tűzgyújtási tilalom.

A fiútestvérei verték, ezért lett ökölvívó
2018. Május 09. 15:06, szerda |

A fiútestvérei verték, ezért lett ökölvívó

Az országos diákolimpián a 13 évesek között, az 54 kilogrammos súlycsoportban aranyérmet szerzett a kiskunfélegyházi Búza Barbara. A versenyt a tatai edzőtáborban tartották.

Életünk legnagyobb csodája: a születés
2018. Május 09. 15:00, szerda |

Életünk legnagyobb csodája: a születés

A Kiskunfélegyházi Védőnői Szolgálat és a Nagycsaládosok Kiskunfélegyházi Egyesülete a Születés Hete alkalmából kibővített Betűbölcsi keretében várta a kismamákat a Hattyúházba május 8-án.

Versek ihlették a látványos alkotásokat
2018. Május 09. 14:33, szerda |

Versek ihlették a látványos alkotásokat

Szavak szárnyán címmel nyílt kiállítás a Móra Ferenc Művelődési Központ aulájában május 8-án az Alapfokú Művészeti Iskola fotó-video, grafika és kerámia szakos diákjainak munkáiból.

Év végi gondolatok a Kossuth Szakképző Iskoláról
2018. Május 09. 10:58, szerda |

Év végi gondolatok a Kossuth Szakképző Iskoláról

A 133 éves múltra visszatekintő Kossuth Szakképző Iskolában is felszaporodtak a teendők az év végéhez közeledvén.

Megkezdődtek a munkálatok a Nefelejcs utcán
2018. Május 09. 10:10, szerda |

Megkezdődtek a munkálatok a Nefelejcs utcán

2015-ben indította el városvezetésünk a Félegyháza Újjáépül Programot, melynek szerves részét alkotja a városunkban lévő bel- és külterületi utak felújítása.

Ismét a légtérből figyeltek
2018. Május 09. 09:26, szerda |

Ismét a légtérből figyeltek

Szolgálati helikopter és több motoros rendőr bevonásával a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság újra fokozott ellenőrzést tartott az M5-ös autópályán.

A Józsefes környezetvédők ismét bizonyítottak
2018. Május 09. 08:50, szerda |

A Józsefes környezetvédők ismét bizonyítottak

Május 7-én rendezték meg Csongrádon a IX. Föld, víz, levegő nemzetközi, megyei és regionális természetismereti és környezetvédelmi versenyt.