2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

Gyorshajtókat próbál kiszűrni a rendőrség
2017. Április 19. 05:00, szerda |

Gyorshajtókat próbál kiszűrni a rendőrség

A rendőrség 24 órás sebességellenőrzéssel próbálja kiszűrni a gyorshajtókat; az európai akció, az úgynevezett Speedmarathon szerda reggel 6 órától csütörtök reggel 6 óráig tart.

Feloldották a tűzgyújtási tilalmat
2017. Április 19. 05:00, szerda |

Feloldották a tűzgyújtási tilalmat

Feloldotta a földművelésügyi miniszter április 18-tól az erdőkre és fásításokra, valamint az erdők és fásítások melletti területekre március 3-tól elrendelt általános tűzgyújtási tilalmat, közölte a szaktárca az MTI-vel.

Ricciardo és Bottas is autóba ül az idei Nagy Futamon a fővárosban
2017. Április 18. 15:50, kedd |

Ricciardo és Bottas is autóba ül az idei Nagy Futamon a fővárosban

Két aktív Forma-1-es pilóta, Daniel Ricciardo és Valtteri Bottas is részt vesz az ötödik Nagy Futamon, amelyet május 1-jén rendeznek meg Budapest belvárosában.

Jelentősen csökkent az abortuszok száma az elmúlt években
2017. Április 18. 12:40, kedd |

Jelentősen csökkent az abortuszok száma az elmúlt években

Az elmúlt hat év családpolitikai erőfeszítéseinek köszönhetően hatalmas mértékben csökkent az abortuszok száma Magyarországon:

Havazott Kékestetőn és Bánkúton
2017. Április 18. 10:10, kedd |

Havazott Kékestetőn és Bánkúton

Az országban mindenhol borult időjárásra számíthatunk kedden. A dunántúlon és a keleti tájakon pedig zápor, zivatar is előfordulhat, amellett pedig z északi szél is megélénkül. Kékestetőn ráadásul havazott is.

A Boldogi Tájház az idei Tájházak napja kiemelt helyszíne
2017. Április 18. 07:28, kedd |

A Boldogi Tájház az idei Tájházak napja kiemelt helyszíne

A Boldogi Tájház az idei Tájházak napja kiemelt helyszíne, az országos rendezvénysorozat április 22-23-án várja az érdeklődőket.

Négynapos ülést kezd az Országgyűlés
2017. Április 18. 07:27, kedd |

Négynapos ülést kezd az Országgyűlés

Az Országgyűlés ma kezdi meg négynapos ülését. A képviselők az első napon interpellálhatják a kormány képviselőit, majd a munka törvénykönyvének módosítását tárgyalhatják.

Drog miatt halt meg egy nő Veresegyházon, ketten kórházba kerültek
2017. Április 18. 07:24, kedd |

Drog miatt halt meg egy nő Veresegyházon, ketten kórházba kerültek

Veresegyházon meghalt egy fiatal nő, további két embert kórházba szállítottak, akik a rendelkezésre álló adatok alapján kábítószert fogyasztottak - olvasható a rendőrség honlapján.

Kilenc balesetben kilencen haltak meg a hosszú hétvégén
2017. Április 18. 07:22, kedd |

Kilenc balesetben kilencen haltak meg a hosszú hétvégén

Kilenc balesetben kilencen haltak meg az ország közútjain a négynapos hosszú hétvégén - közölte a rendőrség hétfő reggel internetes oldalán.

Árokba lökte és kirabolta ismerősét
2017. Április 18. 05:00, kedd |

Árokba lökte és kirabolta ismerősét

A Kisteleki Rendőrkapitányság eljárást indított egy helyi lakossal szemben, aki fellökte ismerősét majd elvette az értékeit.

Húsvét - a víz termékenységvarázsló erején alapszik a locsolkodás hagyománya
2017. Április 17. 14:43, hétfő |

Húsvét - a víz termékenységvarázsló erején alapszik a locsolkodás hagyománya

A víz tisztító, termékenységvarázsló erejére vezethető vissza a locsolkodás mint hagyomány kialakulása - mondta Tátrai Zsuzsanna néprajzkutató az M1 aktuális csatornán hétfőn.

Elenyésző az ittas vezetők száma az ünnepi időszakban
2017. Április 17. 14:41, hétfő |

Elenyésző az ittas vezetők száma az ünnepi időszakban

Elenyésző számban fordul elő az ünnepi időszak alatt, hogy a járművezetők alkoholfogyasztást követően ülnének volán mögé