2024. április 25, csütörtök - Márk

Minden idők leghosszabb zarándokvonata indul a csíksomlyói pápai misére
2019. Február 02. 09:38, szombat | Helyi

Minden idők leghosszabb zarándokvonata indul a csíksomlyói pápai misére

Az eddigi leghosszabb zarándokvonatát indítja el Ferenc pápa június elsejei csíksomlyói szentmiséjére a MÁV-Start Zrt. és a Misszió Tours utazási iroda

Ferenc pápa Csíksomlyón tart szabadtéri szentmisét június 1-jén
2019. Január 11. 16:08, péntek | Külföld

Ferenc pápa Csíksomlyón tart szabadtéri szentmisét június 1-jén

Június 1-jén, szombaton tart szabadtéri szentmisét a csíksomlyói hegynyeregben Ferenc pápa - közölte az MTI-vel Oláh Zoltán kanonok, a Gyulafehérvári Főegyházmegye pápalátogatás ügyében illetékes sajtóreferense.

Erdő Péter: Isten boldoggá akar tenni minden embert
2018. December 25. 11:16, kedd | Belföld

Erdő Péter: Isten boldoggá akar tenni minden embert

Isten párbeszédre hív és boldoggá akar tenni minden embert - mondta Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek a fővárosi Szent István-bazilikában szenteste.

Szentmisével tisztelegtek városalapítóink emléke előtt
2018. Május 27. 20:40, vasárnap | Helyi

Szentmisével tisztelegtek városalapítóink emléke előtt

A hagyományokhoz hűen május 27-én a Sarlós Boldogasszony Templomban szentmisével emlékeztek meg városalapítóinkról.

Ezrek zarándokoltak Pálosszentkútra
2018. Május 21. 16:48, hétfő | Helyi

Ezrek zarándokoltak Pálosszentkútra

Több ezer hívő zarándokolt el pünkösd hétvégéjén a Pálosszentkútra, az Alföld egyik legismertebb Mária kegyhelyére, hogy együtt ünnepeljék az egyház születésnapját.

Városunk iparosaiért imádkoztak
2018. Május 15. 09:29, kedd | Helyi

Városunk iparosaiért imádkoztak

Május 13-án (vasárnap) a Vállalkozók Ipartestülete szentmisére invitálta városunk lakosságát, hogy közös imádsággal segítse a Kiskunfélegyházán tevékenykedő iparosok és vállalkozók munkáját.

Misére várják az iparosok a városlakókat
2018. Május 11. 11:55, péntek | Helyi

Misére várják az iparosok a városlakókat

A Vállalkozók Ipartestülete szeretettel vár mindenkit május 13-án 9 órakor a Sarlós Boldogasszony Templomba a város iparosságáért és vállalkozóiért tartandó szentmisére.

Hírek a Szent István Templomból
2018. Március 11. 07:55, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István Templomból

Nagyböjt negyedik vasárnapja - 2018. március 11.

Magyar imát is mondtak a római Szent Péter-székesegyházban vízkereszt ünnepén
2018. Január 07. 05:00, vasárnap | Külföld

Magyar imát is mondtak a római Szent Péter-székesegyházban vízkereszt ünnepén

A mai emberiség életútját a napkeleti bölcsek Betlehembe vezető útjával hasonlította össze Ferenc pápa a római Szent Péter-székesegyházban vízkereszt ünnepén szombaton bemutatott szentmisén,

Erdő Péter: a hiteles kereszténység szebbé, békésebbé teszi az életet
2017. December 25. 08:41, hétfő | Belföld

Erdő Péter: a hiteles kereszténység szebbé, békésebbé teszi az életet

A hiteles kereszténység szebbé, békésebbé teszi az ember életét, rányitja szemünket az örök értékekre, és igazi szeretetközösséggé alakítja a családokat

Biztonsági intézkedésekkel és a hajléktalanok segítésével készülnek karácsonyra a Vatikánban
2017. December 24. 05:00, vasárnap | Külföld

Szokás szerint Ferenc pápa vezeti a karácsonyi egyházi eseményeket a biztonsági gyűrű övezte Vatikánban, ahova hívők és turisták tízezreit várják a következő napokban.

Az Ótemplom védőszentjére emlékeztek
2017. Július 04. 08:27, kedd | Helyi

Az Ótemplom védőszentjére emlékeztek

Ünnepi szentmisével, körmenettel ünnepelték meg az aratás védelmezőjét, Sarlós Boldogasszonyt július 2-án (vasárnap) az Ótemplomban.