2024. április 19, péntek - Emma

Könyv jelent meg a sakkszövetség száz évéről
2021. December 05. 07:00, vasárnap | Bulvár

Könyv jelent meg a sakkszövetség száz évéről

Bemutatták A magyar sakk arcképcsarnoka, Százéves a Magyar Sakkszövetség című könyvet, amely az 1921-ben alapított Magyar Sakkszövetség fennállásának 100. évfordulója alkalmából készült.

Ingyenes online sakksuli indul iskoláknak és kluboknak
2020. Szeptember 07. 10:57, hétfő | Belföld

Ingyenes online sakksuli indul iskoláknak és kluboknak

A Magyar Sakkszövetség (MSSZ) és a LearningChess együttműködésének eredményeként szeptember 1-től már magyar nyelven is elérhetőek a LearningChess online tananyagai.

Korondon sakkoztak a félegyháziak
2020. Január 29. 18:00, szerda | Helyi

Korondon sakkoztak a félegyháziak

Korondon a hagyományosan megrendezett sportrendezvényen a birkózók mellett a sakkozók is képviselték Kiskunfélegyházát.

Világbajnok orosz nagymester is érkezett az 5. Világsakkfesztiválra
2019. Október 13. 05:00, vasárnap | Belföld

Világbajnok orosz nagymester is érkezett az 5. Világsakkfesztiválra

Számos érdeklődő részvételével kezdődött szombaton Budapesten a Polgár Judit ötlete nyomán megszületett Világsakkfesztivál, amelynek már ötödször ad otthont a magyar főváros, és amelynek mottója: A sakk összeköt minket.

Nyári diák sakktábor Tiszakécskén
2019. Augusztus 23. 11:46, péntek | Helyi sport

Nyári diák sakktábor Tiszakécskén

A Fülöpjakab Sport Egyesület Sakk Szakosztálya 2019. augusztus 4-től 2019. augusztus 8-ig felkészítő sakktábort szervezett Tiszakécskén.

Ifjú sakkmesterek vetélkedtek
2019. Május 28. 14:42, kedd | Helyi

Ifjú sakkmesterek vetélkedtek

Négy általános iskola részvételével rendezték meg az iskolák közötti sakkverseny sorozatot. Az összesített végeredmény kihirdetésére május 19-én, Fülöpjakabon került sor a Falvak Éjszakája program keretében.

Korondon sakkoztak
2019. Január 22. 09:57, kedd | Helyi

Korondon sakkoztak

A hagyományos sporttalálkozóra a birkózókkal együtt utazott egy ötfős félegyházi sakkválogatott is.

Móra kupa sakkverseny
2019. Január 14. 09:31, hétfő | Helyi sport

Móra kupa sakkverseny

Nyolcadik alkalommal, rekord létszámmal rendezték meg 2019. január 12-én a Móra Gimnáziumban, az év elején immár hagyományos rapid sakkversenyt, melyen a felnőttcsoportban 35-en, a gyermekek között 51-en játszottak.

Sikeresen szerepeltek a sakkbajnokságon
2018. Július 30. 16:56, hétfő | Helyi sport

Sikeresen szerepeltek a sakkbajnokságon

A Fülöpjakab Sport Egyesület sakk szakosztálya meghívást kapott a Pusztaszeren megrendezésre kerülő sakk egyéni és csapatbajnokságra, melyet 2018. július 21-én rendeztek meg.

Kínában is bevezetik Polgár Judit oktatási sakkprogramját
2018. Július 20. 12:01, péntek | Belföld

Kínában is bevezetik Polgár Judit oktatási sakkprogramját

Polgár Judit Sakkpalota és Sakkjátszótér programjait szeptembertől már Kínában is alkalmazni fogják.

Sakk siker az országos diákolimpián
2017. Április 24. 13:35, hétfő | Helyi sport

Sakk siker az országos diákolimpián

Kimagasló eredményt ért el a Fülöpjakabi Sport Egyesület sakk szakosztályának női ifjúsági versenyzője Gulyás Réka a Miskolcon megrendezett sakk diákolimpián.

Nemzetközi sakkbajnokságot rendeztek a Lakiteleki Népfőiskolán
2016. Október 24. 08:59, hétfő | Helyi sport

Nemzetközi sakkbajnokságot rendeztek a Lakiteleki Népfőiskolán

A „Kárpát - Medencében Sakkozó Magyarok XXI. Találkozója” nemzetközi bajnokságot rendezték 2016. október 15-22. között a Lakiteleki Népfőiskola Kölcsey Házában.