2024. április 25, csütörtök - Márk

Spanyol filmdíjat nyert az Északi fény című magyar film
2018. November 07. 05:00, szerda | Belföld

Spanyol filmdíjat nyert az Északi fény című magyar film

A legjobb játékfilm díját nyerte el Mészáros Márta legutóbbi rendezése, az Aurora Borealis - Északi fény című magyar alkotás Spanyolországban.

Mázas csemperitkaságokból nyílt kiállítás
2018. Október 07. 08:00, vasárnap | Helyi

Mázas csemperitkaságokból nyílt kiállítás

A Rozsnyai István Muzeális Gyűjtemény „Tűztakarók” – Erdélyi kandallók kályhakincsei anyagából nyílt kiállítás október 4-én a Móra Ferenc Művelődési Központban.

Megnyílt a Karácsonyi kiállítás és vásár a Hollókör galériájában
2017. December 02. 11:30, szombat | Helyi

Megnyílt a Karácsonyi kiállítás és vásár a Hollókör galériájában

A hagyományokhoz hűen, idén is megnyitotta kapuit a Holló László Képzőművész Kör Karácsonyi kiállítása és vására a Petőfi téri ART TURKÁ-ban.

130 éve viseli a félegyházi főutca Kossuth Lajos nevét
2017. November 11. 13:00, szombat | Helyi

130 éve viseli a félegyházi főutca Kossuth Lajos nevét

Hogyan kapta a vasúti főutca a Kossuth utca nevet? Erre kaptak választ mindazok, akik ellátogattak a Petőfi Sándor városi könyvtárba november 9-én.

Megújult az állandó tárlat
2017. Augusztus 27. 11:00, vasárnap | Helyi

Megújult az állandó tárlat

Megújult környezetben, ­kibővült tartalommal várja a látogatókat a Petőfi Sándor emléke és kultusza Kiskunfélegyházán című állandó kiállítás abban az emlékházban, ahol a költő gyermekéveit töltötte.

Út menti keresztek Kiskunfélegyházán
2017. Április 12. 10:20, szerda | Helyi

Út menti keresztek Kiskunfélegyházán

Olvashatjuk a szépen kivitelezett könyv borítóján, melynek bemutatóját április 12-én a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban tartották.

Félegyházi kötődése is volt a neves írónőnek
2017. Március 23. 16:03, csütörtök | Helyi

Félegyházi kötődése is volt a neves írónőnek

Mészáros Jenőné Erzsike néni fiókja mélyéről valóságos kincsek kerültek elő olyan levelek formájában, melyeket az idős asszony Szabó Magda írónővel váltott annak idején.

Átvette Kiskunfélegyháza a Holló László Díj odaítélésének jogát
2017. Március 07. 14:29, kedd | Helyi

Átvette Kiskunfélegyháza a Holló László Díj odaítélésének jogát

Március 6-án a Kiskun Múzeumban a művész születésének 130. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen átadásra kerültek a Holló László Díjak.

Móra, ahogyan kevesen ismerik
2017. Február 14. 08:43, kedd | Helyi

Móra, ahogyan kevesen ismerik

A félegyházi Móra Ferenc Emléknapok záró rendezvényét február 8-án, a Kiskun Múzeumban tartották.

Ló és ember – örökérvényű téma
2015. Június 03. 18:54, szerda | Helyi

Ló és ember – örökérvényű téma

Nagy Czirok László: Lótartás a Kiskunságon című könyvének bemutatóját tartották ma (június 3-án) 17 órakor a Kiskun Múzeumban.

Kerékpáros városbejáró túra
2014. Szeptember 06. 12:02, szombat | Helyi

Kerékpáros városbejáró túra

A XVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál keretein belül kerékpáros városbejáró túrát szerveztek Mészáros Márta, a Kiskun Múzeum igazgatójának vezetésével.