2024. április 23, kedd - Béla

2015. Január 30. 09:23, péntek | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Főplébánia

Sarlós Boldogasszony Főplébánia hirdetései

Évközi 4. Vasárnap - 2015. február 1.
Hétfő: Urunk Bemutatása (Gyertyaszentelő Boldogasszony). Ü
Csütörtök: Szent Ágota szűz és vértanú. E
Péntek: Miki Szent Pál és társai vértanúk. E

1) Ma van a hónap első vasárnapja. Papi és szerzetesi hivatásokért imádkozunk.Este szentségimádás lesz az esti szentmise előtt, melynek keretébe rózsafűzért imádkozunk.
2) Február 2-án, hétfőn Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén, délelőttfél 11 órakor érseki szentmise lesz. Az ünnepi szentmise keretében elődeink szokása szerint az Ótemplomban városunkért imádkozunk. A szentmise keretében érsek atya megnyitja a Kalocsa- Kecskeméti főegyházmegyében a megszentelt élet évét. Egyben hálát adunk a Constantinum Óvoda és Kollégium 20 éve fennállásáért. Délután 5 órakor a Kalmár kápolnában is lesz szentmise.
3) Kedden és szerdán fél 9-től kérjük a kedves testvérek segítségét a karácsonyi díszítés elbontásában és a templom takarításában.
4) Kedden Szent Balázs püspök és vértanú ünnepe van . Az ünnepnapon és a hét minden napján minden szentmise után Balázs áldást osztunk.
5) Kedden és Pénteken 9-től 11-ig a Karitász ingyenes ruhaosztást tart a Jókai utca 1 szám alatt.
6) Csütörtökön első csütörtök lesz, betegeinket otthonaikban felkeressük.
7) Pénteken első péntek lesz 24 órás szentségimádással.
8) Szombaton első szombat, az esti szentmise előtt Szűz Mária Szeplőtelen Szíve tiszteletére litániát végzünk.
9) Február 6-án pénteken ifjúsági mise lesz a Kalmár kápolnában.
10) Február 7-én szombaton délután 2 órától a Constantinum intézményben jegyes oktatás indul.
11) Jövő vasárnap a leendő elsőáldozókat kérjük szüleikkel együtt a fél 11 es szentmisére jöjjenek el.
12) A Vőfély–Zenész találkozóra tombola felajánlást szívesen elfogadunk, amit előre is köszönünk.
13) Közeleg az adóbevallások ideje. Kérjük támogassák adójuk 1%-ával a Katolikus Egyházat és az Ótemplom Alapítványt.
14) Akik a ebben az évben szeretnének házasságot kötni, azok jelentkezését várjuk a plébánia hivatalban.
15) Szentmiséket lehet íratni a plébánia hivatalban.
16) Zarándokutat szervezünk Romába és Lourdesba. Érdeklődni a plébánia hivatalba lehet
17) Isten éltesse mindazokat, akik a héten ünneplik névnapjukat, születésnapjukat vagy házassági évfordulójukat, Isten gondviselő jósága kísérje őket egész életükben.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2024. Április 22. 14:08, hétfő | Helyi

Családi délelőttöt tartottak a könyvtárban

A Föld napja alkalmából családi délelőttre invitálták az érdeklődőket a Petőfi Sándor Városi Könyvtárba.

2024. Április 22. 13:49, hétfő | Helyi

Batthyánys harcművészek

Muay Thai házibajnokságot rendeztek Kiskunfélegyházán.