2024. április 23, kedd - Béla

2014. Május 22. 13:51, csütörtök | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

A nagy élelmiszergyártók segítségére számítanak a Máltaiak

Farkas Ádámmal, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat kiskunfélegyházi csoportjának vezetőjével találkozott ma (május 21-én) Kapus Krisztián polgármester. A helyi szervezet új vezetője beszámolt a csoport munkájáról, valamint a közeljövő terveiről. Kapus Krisztián a megbeszélést követően bejelentette, hogy a Magyar Máltai Szeretetszolgálat kiskunfélegyházi csoportja idén 100 ezer forintos támogatást kap a várostól.

Tősgyökeres félegyházi vagyok, kilenc éve Kecskeméten dolgozom szociális területen. Hajléktalanokkal kilenc éve foglalkozom, három éve vagyok a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alkalmazásában. A tíz tagból és nyolc önkéntes segítőből álló félegyházi csoport vezetését januárban bízták rám. Hetente több mint ötven ember tér be Móra tér 11. szám alatt lévő közösségi házunkba. A időseket és mély szegénységben élőknek elsősorban lelki, másodsorban anyagi dolgokkal, élelmiszerrel, ruhaadománnyal próbáljuk segíteni – mondta el lapunk érdeklődésére a Magyar Máltai Szeretetszolgálat kiskunfélegyházi csoportjának vezetője. Feladatunk az adománygyűjtés is, így folyamatosan dolgozunk azon, hogy feltöltsük apadó készleteinket. Sajnos nagyon nehéz Félegyházán forrásokhoz jutni. Számítunk a helyi nagy élelmiszergyártók segítségére, akik adományaikkal hozzájárulnak a szegények megsegítéséhez – tette hozzá Farkas Ádám.

2024. Április 23. 16:25, kedd | Helyi

Növényvédelmi permetezés

Alkalmazásra kerülő permetezőszer: Cuproxat FW

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).