2024. április 24, szerda - György

2015. Január 15. 08:55, csütörtök | Helyi
Forrás: Adrienn

A magyar kultúra napján

Cikkünkben a 2014. január 22-én és 23-án (csütörtök-péntek), a Magyar Kultúra Napja rendezvény programjairól olvashatnak.

Mely idézet lenne méltóbb a magyarság kultúrájának ünnepnapján a rendezvény mottójaként, mint Kölcsey Ferenc szavai: „Nemzeti fény a cél. Hogy elérd, forrj egybe magyar nép.”

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, a Petőfi Sándor Városi Könyvtár és Művelődési Központ, valamint a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület szeretettel vár mindenkit 2014. január 22-én és 23-án (csütörtök-péntek), a Magyar Kultúra Napja alkalmából tartandó rendezvényére.

Program:
Január 22-én 14 órakor a Hattyúházban (Szent János tér 9.) Himnusz-mondó verseny általános iskolás tanulóknak,a Himnusz születésnapja alkalmából.
Csányi József, városunk polgármestere köszönti az egybegyűlteket, a zenés, könnyed szórakozásról pedig a Móra Ferenc Gimnázium Mozgásszínháza, a Széljáró Balladás együttes és a Kiskunfélegyházi Alapfokú Művészeti Iskola gondoskodik.

Január 23-án 17 órakor a Városi Könyvtárban Ircsik József kiállításának megnyitója, melyen Strucz János, a Képzőművészeti Egyetem tanszékvezető egyetemi tanár mondja el gondolatait.

2024. Április 23. 16:25, kedd | Helyi

Növényvédelmi permetezés

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).